| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Type: | Electrostatic Spraying Equipment |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | COLO-1864 |
| Working dimensions | Width1600 x Height1800 x Depth1400 mm |
| Overall dimensions |
Width1900 x Height2200 x Depth1700 mm |
| Power supply electric | 18kw |
| Voltage | 380V/220V (Custom Voltage Available) |
| Frequency | 50-60hz |
| Warm-up time | 15-30 min. (180° C) |
| Temperature stability | < ± 3-5°C |
| Temperature max | 250° C |
| Ventilation performance | 805-1677m3/h |
| Motor power | 0.75kw |
| Circulation/ Air flowVertical | Variable through holes on the walls |
| Transportation | Trolley |
| Warranty | 12 months |



Contact us for more detail
Luna