| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE, ISO |
| Coating Application: | Automotive Industry |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | KF-3810-12A |
| Outer Size | L3800mm * W1400mm * H2139mm |
| Working Chamber Size | L1400mm * W1100mm * H1000mm |
| Size of Feeding Workpiece | W1000mm * H350mm |
| Dust Collector Cabin Size | L1200mm * W1300mm * H2400mm |
| Dust Collector Motor | 5.5kw, 1set |
| Sandblasting Gun | 12 pcs(Boron Carbide Nozzle) |
| Cleaning Gun | 1 pc |
